Giriş Yap
Şifreni mi unuttun?
Her yeniay, hayatımıza yeni ilgi alanları ve meşguliyetler getirir. İçinde bulunduğumuz koşulları anlayarak daha doğru kararlar verebiliriz. Bugün de sabah saatlerinde Boğa burcunda yeniay oluşmakta. Son zamanlarda Mars'ın geri hareketi pek çok endişeye ve huzursuzluğa yol açmıştı. Şimdi Mars'ın düzgün harekete girmesi, bu engelleri aktif bir katılımla çözmek yönünde önümüzün açılağını anlatıyor. Nitekim, Boğa burcundaki yeniayın Mars'la olan açısı özellikle maddi konularda, güven ve istikrar aradığımız her alanda yapabileceğimiz çok şey olduğunu anlatmakta. Boğa burcundaki yeniay aynı zamanda, yine bu burçta yer alan Jüpiter'in sunduğu maddi fırsatları ve kendimizi geliştirme olanakları daha iyi değerlendirebileceğimize işaret etmekte. Bu dönemde kazançlarımızı arttırmak, daha üretken olmak ve somut sonuçlar üretmek açısından, en azından 6 Mayıs'a kadar olan dönemi daha etkin şekilde kullanabiliriz. Kısaca, düşüncelerimizi elle tutulur hale getirmek ve daha istikrarlı koşullar yaratabilmek için uygun bir zamandayız.
 
Ancak bu dönemde, İkizler burcunda ilerleyen Venüs, özellikle ilişkilerimiz ve arkadaşlıklar yönünde daha tutarlı olmak açısından fazladan bir çaba ve farkındalık içerisine olmayı gerektirebilir. İkizler burcundaki Venüs beraberliklerimize hareket, renk ve uçarılık getirmekte. Yine de böyle bir dönemde verilen sözler, vaadler çok tutarlı olmayabilir. Çekici gözükse de, sosyal alanda karşımıza çıkan koşulların ve söylenen sözlerin yerine getirilmesi konusunda ikilikler, soru işaretleri söz konusu olabilir. Verilen sözlerin içinin doldurulmaması, havada bırakılması ya da kolayca vazgeçilebilecek şekilde ifade edilmesine dikkat etmek gerek. Önümüzdeki günlerde özellikle 27 Nisan'dan 6 Mayıs'a kadar olan günlerde, özellikle 1 Mayıs civarında, kafa karıştıran durumlara, aldanmalara dikkat etmek ve ortaya çıkabilecek öfke ve kızgınlıklardan dolayı işlerimizin bozulmamasına çalışmak için daha soğukkanlı düşünebilmeliyiz. Benzer şekilde, 6 Mayıs'taki dolunay günü civarında, anlaşmalar, yazışmalar, ortaklaşa işler açısından bazı engeller, beklemeler, gecikmeler söz konusu olabilir.
 
6 Mayıs'taki dolunay zamanında parasal alanda, yatırımlar konusunda karar vermek ve yeni bir değerlendirmeye gitmek ihtiyacı var. Bugünlerde ortaya çıkacak hızlı gelişmeler, sürprizler maddi hedeflerimizi yenilememiz ve gözden geçirmemizin doğru olacağını anlatıyor. 9 Mayıs'tan itibaren Boğa burcuna ilerleyecek olan Merkür eldeki işleri, verilen sözleri daha kalıcı hale getirmek için sabırlı davranmayı önemli kılıyor. Özellikle ticari konular, anlaşmalar ve bu yöndeki yazışmalar biraz çaba ile daha pozitif sonuçlar üretebilir. Bu dönemde, Merkür ve Venüs arasındaki ilişki aynı zamanda sanatsal konular ve kendimizi daha çekici ve yaratıcı biçimde ifade etmek adına olumlu koşullar sunmakta. Kuşkusuz, bu fırsatları Venüs'ün geri gitmeye 15 Mayıs'tan önce tamamlamalıyız. Zira bu tarihten sonra, gerek aşkta, gerekse arkadaşlıklarda, güzel olan şeyleri aradığımız, güzellik yaratmaya çalıştığımız konularda (estetik operasyonlardan, dekorasyona, anlaşmalardan, evliliklere kadar) istediklerimizi tam olarak elde etmek pek kolay olmayabilir.
 
Öyle gözüküyor ki parasal konuların, yatırımların, anlaşmalara yönelik işlerin önem kazandığı bu dönemde, işlerimizi ve hedeflerimizi 6 Mayıs'a kadar sonuçlandırmak ve daha sonrasında sabırlı davranmak avantajımıza olacak.

Haber Bilgileri

Hata rapor et
 
Arkadaşına Öner

Haber Ara

Arama

Haber Kategorileri